مرکز تصویر برداری دکتر شاکری

مرکز تصویر برداری دکتر شاکری

سونوگرافی پیشرفته

سونوگرافی یک نوع دستگاه تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی اندامها و ساختارهای داخل بدن را نگاه می کنند. از آن برای مشاهده قلب، رگ های خونی، کلیه ها، کبد و سایر اعضای بدن استفاده می شود. در دوران بارداری، پزشکان از این نوع تصویربرداری برای مشاهده جنین استفاده می کنند. بر خلاف اشعه ایکس، امواج این معاینه فراصوتی بوده و مضر نمی باشد.

درباره این روش
 • انجام سونوگرافی و نیز تفسیر تصاویر آن بر عهده پزشکان متخصص رادیولوژی است. پزشک با استفاده از پروبی که روی پوست قرار می‌گیرد به ایجاد تصاویر اقدام می‌کند. در این روش امواج صوتی از طریق بافت‌های نرم و مایعات عبور می‌کند و پژواک آن بعد از برخورد با قسمت‌های متراکم‌تر بر می‌گردد. به این ترتیب تصاویر ایجاد می‌شوند.
 • امواج صوتی در این روش دارای فرکانسی هستند که توسط انسان قابل شنیدن نیست. به‌منظور استفاده‌های تشخیصی فرکانس امواج بین 2 تا 18 مگاهرتز است.
 • فرکانس‌های بالاتر کیفیت تصویر بالاتری در پی دارند اما به‌راحتی توسط پوست و دیگر بافت‌ها جذب می‌شوند و نمی‌توانند به‌مانند فرکانس‌های پایین‌تر نفوذ عمیق‌تری داشته باشند. فرکانس‌های پایین نفوذ بیشتری می‌کنند اما کیفیت پایین‌تری نیز دارند.
 • انواع مهمتر سونوگرافی عبارتند از: سونوگرافی بیرونی- سونوگرافی داخلی- سونوگرافی اندوسکوپیک- سونوگرافی های دوران بارداری- سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش- سونوگرافی قلب و عروق- سونوگرافی بیضه ها- سونوگرافی دستگاه ادراری- سونوگرافی ارتوپدی- سونوگرافی سینه- سونوگرافی چشم- سونوگرافی غده تیروئید- سونوگرافی داپلر عروق- سونوگرافی در بیماریهای زنان.
 • سونوگرافی های لازم در بارداری به پزشک کمک می‌کنند تا از سلامت یا مشکلات احتمالی جنین یا مادر در حاملگی، آگاهی پیدا کند. معمولا هر خانم باردار در حاملگی ۳ یا ۴ بار سونوگرافی انجام می‌دهد. اما ممکن است یک پزشک برای آگاهی از وضعیت مادر و جنین تعداد بیشتر یا تکرار سونوگرافی را تجویز کند.
 • در صورتی که مشکلی در سونوگرافی دیده شود یا خانم باردار مبتلا به فشار خون یا دیابت یا بیماری های دیگر باشد یا احتمال کوچک بودن جنین داده شود یا بارداری چندقلو باشد، لازم است تعداد سونوگرافی ها بیشتر شود. معمولا در سنین بالاتر بارداری و نزدیک به پایان بارداری (بین ۲۸ تا ۳۶ هفتگی) احتمال تکرار سونوگرافی به فاصله ۲ تا ۳ هفته بسیار زیاد است.
 • هدف از انجام سونوگرافی در بارداری بررسی سلامت جنین و رشد و وزن گیری مناسب و همچنین علائم هشدار دهنده وضعیت بارداری است.

  برای دست یابی به این اهداف بطور معمول سونوگرافی در اغلب خانم‌های باردار حداقل در چهار مقطع زمانی انجام میشود:

  1. در اواخر ماه دوم برای تأیید حاملگی و تشکیل قلب جنین و ضربان قلب جنین
  2. در هفته 11-13 بارداری بررسی پیشرفت بارداری و غربالگری سه ماهه نخست بارداری
  3. در هفته 18-22 بارداری به‌منظور پایش رشد جنین و غربالگری دوم و انجام سونوگرافی انومالی اسکن
  4. در ماه هفتم بررسی وزن گیری جنین بررسی جفت و مقدار مایع آمنیوتیک و تشخیص بیماری‌های دیررس.
تصویر دستگاه مرکز

قابلیت های سونوگرافی ما

 • پوشش تمام سونوگرافی های عمومی و تخصصی
 • اولین و پرسابقه ترین مرکز سونوگرافی غربالگری جنین در تهران با بیش از 22 سال سابقه فعالیت و روزانه بیش از 100 ارباب رجوع
 • تعیین جنسیت جنین در هفته ۱۲ و ۱۳ بارداری بدون خطا و سونوگرافی سلامت جنین و کلیه سونوگرافی های دوران بارداری با پیشرفته ترین دستگاه جنرال الکتریک آمریکا (ولوسون E8 & E10)
 • تصویر برداری تخصصی زنان، تشخیص و غربالگری‌سرطان، تشخیص نازایی
 • سونوگرافی غربالگری پیشرفته سه ماهه اول (NT) و تعیین زودرس جنسیت جنین در11-13 هفتگی و سه ماهه دوم (آنومالی) در 18-22 هفتگی
 • سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی
 • سونوگرافی داپلر رنگی عروق بند ناف و جفت (رد IUGR)
 • تست بیوفیزیکال پروفایل تست نان استرس و اکوی قلب جنین
توانایی ها

روش های رزرو نوبت

ساعت کار دستگاهها

بیمه های طرف قرارداد

نظر یا سؤال خود را برای ما ارسال کنید

منتظر نظرات خوبتون هستیم

لطفاً در لینک زیر نظرتون رو در مورد مرکز ما و خدماتمون بنویسید تا بقیه هم ازش استفاده کنن.
تبلیغات شما

جهت اطلاع از شرایط و تعرفه ها به شماره واتساپ 02188539951 یا جیمیل drshakeri.imagincenter@gmail.com پیام بدهید.