ماموگرافی دیجیتال

ماموگرافی روشی برای بررسی پستانها با میزان پایین اشعه ایکس می باشد.
ماموگرافی یکی از موثرترین راه های تشخیص سرطان پستان است و به تشخیص زودهنگام بیماری‌های پستان در زنان، کمک شایانی می‌کند. اغلب زنانی که آزمون ماموگرافی را انجام می‌دهند و علائم مشکوکی از بیماری‌های پستان دارند، درمان‌پذیر هستند.

درباره این روش
اساس کار ماموگرافی

 • ونیت ماموگرافی یک جعبه مستطیلی شکل است که در آن تیوب اشعه ایکس قرار دارد. این دستگاه به طور انحصاری برای آزمون‌های اشعه ایکس پستان به کار می‌رود. در این دستگاه قسمتی تعبیه شده است که پستان را نگه می‌دارد و آن را تحت فشار قرار می‎‌دهد. در نتیجه تصویربرداری در زوایای مختلفی از بافت سینه انجام می‌شود. به طور میانگین، ماموگرافی حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • ماموگرافی به صورت سرپایی انجام می‌شود. قبل از شروع تصویربرداری، تکنولوژیست پستان‌های بیمار را در یونیت ماموگرافی قرار می‌دهد. پستان‌ها بر روی یک پلت‌فرم مخصوص قرار می‌گیرند و توسط یک پدال پلاستیکی شفاف، فشرده می‌شوند سپس تکنسین به آرامی این فشار را افزایش می‌دهد.
 • در طول تصویربرداری ممکن است از بیمار خواسته شود تا پوزیشن خود را عوض کند. رایج‌ترین تصاویر ماموگرافی از زاویه بالا به پایین و جانبی هستند. این پروسه برای پستان دوم نیز تکرار می‌شود. فشرده‌سازی پستان برای تصویربرداری توموسنتزیس به منظور کاهش حرکات و بهبود کیفیت تصاویر ضروری است. در طول غربالگری توموسنتزیس پستان، تصاویر دو بعدی از ادغام تصاویر سه بعدی ایجاد می‌شوند.
 • بیمار باید در طول ماموگرافی بی‌حرکت بماند. حتی ممکن است از بیمار خواسته شود تا برای چند ثانیه، نفس خود را حبس کند. این کار موجب وضوح تصویر و جلوگیری از تاری آن می‌شود.

فواید انجام ماموگرافی

 • توانایی پزشک را در تشخیص توده های کوچک افزایش می دهد. وقتی بیماری سرطان در مراحل ابتدایی می باشد امکانات و شرایط درمانی متعدد و بیشتری وجود دارد و احنمال درمان کامل بیماری بسیار بالاست.
 • استفاده ازماموگرافی تشخیص رشد غیر طبیعی بافت درون مجاری شیری ( به نام سرطان داخل مجرایی ) را امکان پذیر می کند. این تومورهای سرطانی در صورتیکه در مراحل اولیه جراحی و خارج شوند آسیب چندانی به فرد نمی رسانند .
 • ماموگرافی تنها روش ثابت شده تشخیص دقیق این تومورهاست و برای تشخیص انواع سرطان های پستانی شاملcarcinoma invasive lobular و invasive ductal carcinoma استفاده می شود .
 • پس از انجام آن در بدن فرد اشعه باقی نمی ماند .
 • معمولا در محدوده تشخیصی هیچ گونه اثر سویی در بدن فرد ندارد.

ماموگرافی دیجیتال

 • ماموگرافی دیجیتال یا ماموگرافی دیجیتال کامل (FFDM)، یک سیستم تصویربرداری است که در آن فیلم‌های رادیوگرافی با استفاده از مبدل‌های اشعه ایکس به تصاویر ماموگرافی پستان تبدیل می‌شوند. سیستم ماموگرافی دیجیتال به سیستم‎ دوربین‌های دیجیتال که تصاویری با کیفیت در دز پایین ایجاد می‌کنند، شباهت زیادی دارد. تصاویر ماموگرافی پستان توسط رادیولوژیست بررسی می‌شود و به منظور ذخیره‌سازی طولانی مدت به کامپیوتر منتقل می‌شود.
 • ماموگرافی فول دیجیتال می تواند توده های پستان را تا 2 سال قبل از شروع سرطان نشان دهد. آزمایشات مختلف به تعیین اینکه آیا یک قطعه سرطان ممکن است رشد کند، کمک می کند. 

تصویر دستگاه مرکز

2
3
4

قبلی
بعدی

قابلیت های ماموگرافی ما

 • ماموگرافی پیشرفته دیجیتال با بهترین کیفیت
 • تشخیص زودرس سرطان پستان

رزرو نوبت ماموگرافی
توانایی ها

روش های رزرو نوبت

تلفن گویا
رزرو اینترنتی
مراجعه حضوری
تلفن گویا

شما میتوانید با شماره گیری 02188502324 و وارد کردن اطلاعات خواسته شده نسبت به دریافت نوبت اقدام کنید. 

برای پیگیری نوبت رزرو شده پس از شماره گیری شماره فوق داخلی 4 را شماره گیری نمایید . برای لغو نوبت داخلی 5 و در صورت بروز مشکل داخلی 2 (پذیرش مرکز) یا 0 (اپراتور) را شماره گیری نمایید.

همچنین در صورت داشتن سوال میتوانید دیگر داخلی های مورد نظر را شماره گیری کنید. سایر شماره های تماس 02188549390 و 02188549391 میباشد.

رزرو اینترنتی

برای رزرو نوبت اینترنتی اینجا (سایت رزرواسیون مرکز) وارد شوید.

مراجعه حضوری

جهت دریافت رزرو نوبت همچنین میتوانید به صورت حضوری اثدام کنید. 

نکته: دریافت نوبت با این روش دارای معطلی میباشد.

ساعت کار دستگاهها

سونوگرافی
سی تی اسکن
ماموگرافی
رادیولوژی
سنجش تراکم استخوان
پاورکس
سونوگرافی

sono 

شنبه تا چهارشنبه 7:30-19

پنجشنبه 7:30 – 13:30

سی تی اسکن

ct 

شبانه روزی

ماموگرافی

mammo 

شنبه تا چهارشنبه 7-19

پنجشنبه 7:30 – 13

رادیولوژی

ddr 

شبانه روزی

سنجش تراکم استخوان

bmd 

شنبه تا چهارشنبه 7-19

پنجشنبه 7:30 – 13

پاورکس

panorex 

شنبه تا چهارشنبه 7-19

پنجشنبه 7:30 – 13

بیمه های طرف قرارداد

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

قبلی
بعدی
سایر خدمات مرکز

نظر یا سؤال خود را برای ما ارسال کنید

منتظر نظرات خوبتون هستیم

لطفاً در لینک زیر نظرتون رو در مورد مرکز ما و خدماتمون بنویسید تا بقیه هم ازش استفاده کنن.

نظردهی

تبلیغات شما

جهت اطلاع از شرایط و تعرفه ها به شماره واتساپ 02188539951 یا جیمیل drshakeri.imagincenter@gmail.com پیام بدهید.