تهران- میدان آرژانتین- خیابان بخارست (احمد قصیر)- نبش هشتم

02188502324

چه چیزهایی را می­توانم از تست غربالگری بفهمم؟

چه چیزهایی را می­توانم از تست غربالگری بفهمم؟

آزمایش­های غربالگری از نمونه ­های خون و اندازه گیری های سونوگرافی برای ارزیابی شانس نوزادتان برای داشتن مشکلات خاص کروموزومی، از جمله سندرم داون، استفاده می­کنند. آنها برای شما یا کودک شما هیچ خطری ندارند، زیرا آنها تهاجمی نیستند – برای مثال، آنها شامل وارد کردن یک سوزن به رحم شما نیستند.

تست­های غربالگری نمی­توانند تعیین کنند که آیا فرزند شما سندرم داون دارد یا خیر. در عوض، آنها به شما نسبتی (ضریبی) می دهند که شانس نوزاد شما برای داشتن یک مشکل را بر اساس نتایج آزمایش و چند ساله بودن شما، نشان می دهد. این اطلاعات ممکن است به شما در تصمیم گیری برای انجام آزمایش تشخیصی کمک کند.

تست های تشخیصی مانند نمونه برداری پرزهای جفتی (CVS) و آمنیوسنتز به شما اطمینان می دهند که آیا فرزند شما دارای اختلال کروموزومی است یا خیر. این آزمایش­ها می تواند چند صد اختلالات ژنتیکی را با تجزیه و تحلیل ساختار ژنتیکی سلول های نوزاد یا جفت شما شناسایی کند. با این حال، هر دو روش خطر کم سقط جنین را به دنبال دارند.

مشکلات کروموزومی را نمی توان درمان کرد. اگر کودک شما در هنگام حاملگی یک مورد مبتلا تشخیص داده شود، می توانید برای یک کودک مبتلا با مشکلات خاص آماده شوید یا اینکه به بارداری­تان خاتمه دهید.

امتیاز شما به این مقاله
5/5

منتظر نظرات خوبتون هستیم

لطفاً در لینک زیر نظرتون رو در مورد مرکز ما و خدماتمون بنویسید تا بقیه هم ازش استفاده کنن.
بخشهای جدید سایت

دانستنی های بارداری

قبل از بارداری تا بعد از تولد
جدید
اشتراک گذاری این مطلب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print
تبلیغات شما

جهت اطلاع از شرایط و تعرفه ها به شماره واتساپ 02188539951 یا جیمیل drshakeri.imagincenter@gmail.com پیام بدهید.