تهران- میدان آرژانتین- خیابان بخارست (احمد قصیر)- نبش هشتم

02188502324

تعیین جنسیت از روی pappa

تفسیر غربالگری سه ماهه اول بارداری

تعیین جنسیت از روی pappa : از روی مقادیر ماکرهای خونی Pappa و hCG نمیتوان جنسیت جنین را مشخص کرد. تعیین جنسیت از روی pappa انجام نشده و نیاز به سونوگرافی است.

جهت انجام غربالگری سه ماهه اول بارداری نیاز به انجام سونوگرافی NT و آزمایش خون دابل مارکر است. پس از انجام آزمایش خون، دو هورمون مربوط به بارداری اندازه گیری میشود (Free-B-hCG و Pappa-A). آزمایش خون دابل مارکر نیاز به ناشتایی ندارد و در هر ساعت شبانه روز قابل انجام است.

سونوگرافی NT به ارزیابی مایع پشت گردن جنین میپردازد. ترکیبی از نتایج سونوگرافی، سن مادر و آزمایش خون، برای تعیین کردن ناهنجاری های احتمالی جنین و عوامل خطر مورد استفاده قرار میگیرد.

تعیین جنسیت از روی pappa

در تحقیقاتی که توسط یارون و همکارانش انجام شده است، 1325 زن که در هفته 10 الی 13 بارداری بودند، مورد بررسی قرار گرفتند و مقادیر مختلف هورمون بارداری hCG در بین آنها مقایسه شد. با انجام این تست هم ارزیابی خطر ابتلا به سندروم داون و هم تعیین زمان آزمایش بارداری نیز مشخص شد. نتایج تحقیقات یارون همچنین نشان داد اگر خانمی پسر باردار باشد، سطح hCG پایین تری دارد. البته برای تعیین جنسیت جنین علمی ترین و دقیق ترین روش انجام سونوگرافی است و از روی مقادیر ماکرهای خونی Pappa و hCG نمیتوان جنسیت جنین را مشخص کرد. تعیین جنسیت از روی pappa انجام نشده و نیاز به سونوگرافی است.

نمودار مقادیر نرمال مارکرهای خونی
نمودار مقادیر نرمال مارکرهای خونی
امتیاز شما به این مقاله
5/5

منتظر نظرات خوبتون هستیم

لطفاً در لینک زیر نظرتون رو در مورد مرکز ما و خدماتمون بنویسید تا بقیه هم ازش استفاده کنن.
بخشهای جدید سایت

دانستنی های بارداری

قبل از بارداری تا بعد از تولد
جدید
اشتراک گذاری این مطلب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print
تبلیغات شما

جهت اطلاع از شرایط و تعرفه ها به شماره واتساپ 02188539951 یا جیمیل drshakeri.imagincenter@gmail.com پیام بدهید.